Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Niedźwiadek na kuli - oficjalna maskotka Wisły

16.11.2018

Ulubieniec małych i dużych, mieszkaniec Parku im. S. Kopczyńskiego - Niedźwiadek na kuli, doczekał się pluszowej wersji. Przedstawiamy Państwu oficjalną maskotkę Miasta Wisła. W najbliższy weekend, podczas inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich, maskotka zostanie wręczona najlepszym skoczkom. Jednak już od dziś każdy może zostać szczęśliwym posiadaczem wiślańskiego pluszaka. Niedźwiadka na kuli można nabyć w Informacji Turystycznej przy Placu Hoffa 3 (rynek).

Maskotka powstała na podstawie rzeźby wykonanej w latach 1960 - 1961. Ówczesny kierownik Zieleni Miejskiej widział podobną figurę w Niemczech i zlecił jej wykonanie lokalnemu rzeźbiarzowi- Jerzemu Szarcowi. Pierwotnie obok dużego niedźwiedzia na kuli, znajdowały się jeszcze dwa mniejsze, lecz później zostały one skradzione. Najprawdopodobniej rzeźba przedstawiała samicę niedźwiedzia z dwoma młodymi. Obecnie w wiślańskim parku znajduje się jeden duży niedźwiedź (oryginał) i dwa mniejsze, które zostały odtworzone w roku 2018. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane i upamiętniane na wielu fotografiach. Kolejna rzeźba niedźwiedzia na kuli powstała w 2017 roku i stoi na końcu wiślańskiego deptaka. Wkrótce powstaną następne.

Maskotka może posłużyć jako mini poduszka lub maskotka do przytulania, odczepianą piłką można zagrać lub porzucać.

Marka produktu jest własnością Gminy Wisła. Wszelkie prawa należą do Gminy Wisła.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3