Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Otwarcie OOM "Śląskie 2020"

17.02.2020

Już jutro (wtorek, 18 lutego) w Amfiteatrze im. S. Hadyny odbędzie się uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Śląskie 2020" w sportach zimowych.

 

Swoją obecność na uroczystości zapowiedziało wielu znamienitych gości, samorządowców i ludzi sportu, a przede wszystkich nasza zdolna młodzież. W tegorocznej olimpiadzie młodzieży rywalizować będzie 1147 sportowców w 14 dyscyplinach sportowych. Zmagania toczyć się będą w 6 miastach województwa śląskiego i potrwają do 8 marca. Na otwarciu będą m.in. przedstawiciele skoków narciarskich, biathlonu, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwa alpejskiego, snowboardu, saneczkarstwa, short tracku, curlingu, łyżwiarstwa szybkiego, łyżwiarstwa figurowego oraz koszykówki, w której zmagania również odbywają się przy okazji OOM Śląskie 2020. 

Oprócz przemówień, ślubowania, wciągnięcia flagi olimpijskiej i zapalenia znicza, będzie też część artystyczna, podczas któej wystąpi DJ Funktion - mistrz świata DJ-ów oraz zaśpiewa Ewa Urban.

Spora niespodzianka czeka na fanów skoków narciarskich, gdyż jedną z osób odpalających olimpijski znicz będzie najprawdopodobniej sam Piotr Żyła - zwycięzca sobotnich zawodów w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf.

Poza zawodnikami przyjedzie do nas także 263 trenerów, 271 sędziów i 29 delegatów. Swój udział w dzisiejszej ceremonii otwarcia zapowiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Organizatorem zawodów jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląska Federacja Sportu. 

Początek uroczystości o godz. 18:00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!!


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3