Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Pumptrack już otwarty

27.11.2018

W piątkowe popołudnie (23.11.2018) na pumptracku w Wiśle odbyły się Międzynarodowe Zawody Pumptackowe. Wydarzenie zorganizowano jako zwieńczenie projektu „Jabłonków – Wisła – pumptracki bez granic”, który uzyskał wsparcie w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A: Czechy – Polska.

Sportowa rywalizacja odbyła się w obecności przedstawicieli czeskiego partnera projektu. Imprezę poprowadzili członkowie Fundacji OnBoard, rozpoczynając od krótkiego instruktażu. Każdy uczestnik mógł spróbować jazdy na torze, część wybrała longboardy, niektórzy próbowali swoich sił na rowerach typu BMX. Dzieciaki radziły sobie świetnie, mimo że większość nigdy wcześniej nie próbowała jazdy na pumptracku. Po seriach próbnych rozpoczęły się zawody w dwóch kategoriach: longboard i rower. Rywalizacja była bardzo zacięta, a różnice między poszczególnymi zawodnikami niewielkie. Sportowe emocje podkręcała zaangażowana publiczność. Gorąca kawa i herbata chroniły uczestników przed zimnem, a drożdżówki i banany uzupełniały spalone kalorie.

O doskonałą atmosferę zadbali także starosta Jabłonkowa – ing. Jiří Hamrozi oraz burmistrz Wisły – Tomasz Bujok, którzy wszystkim zaimponowali odwagą i również zmierzyli się z torem. Oba przejazdy zostały nagrodzone owacją na stojąco. Mimo listopadowej aury, atmosfera była gorąca, a nagrody rzeczowe i puchary motywowały do walki o najlepsze miejsca.

 

Ostatecznie klasyfikacja zawodników wyglądała następująco:

 

W kategorii LONGBOARD:

 1. Wojciech Lange 19:57
 2. Tomasz Krzempek 21:80
 3. Albert Cieślar 27:65
 4. Adam Kawecki 36:87 

 

W kategorii ROWER:

 1. Nikodem Osadnik 20:62
 2. Albert Cieślar 20:96
 3. Stanisław Prochowski 22:85
 4. Natan Lazar 22:89
 5. Eryk Nowak 24:68
 6. Tomasz Krzempek 24:80
 7. Jakub Szczęsny 27:28
 8. Jakub Wisełka 29:96

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy, także tym, którzy nie stanęli na podium. Gorąco zachęcamy do korzystania z torów w Wiśle i Jabłonkowie. W Wiśle w punkcie informacji turystycznej na rynku już wiosną będzie można wypożyczać za darmo rowery typu bmx oraz longboardy. U czeskiego partnera projektu taki sprzęt również można wypożyczyć w Jablunkovskim centrum kultury a informací: http://jackijablunkov.cz/pujcovna-longboardu-jablunkove/

 

Logotypy


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3