Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Spotkanie prezydenta z harcerzami

22.02.2018

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbyło się dziś w Wiśle spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z harcerzami.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych grup harcerskich zarówno z Polski, jak i środowisk polonijnych - skauci z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Prezydent, któremu towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda, przybliżył zebranym wyjątkowość miejsca jakim jest Zameczek na Zadnim Groniu oraz przedstawił pokrótce jego historię. 

Następnie prezydent podkreślił, że tegoroczne spotkanie z harcerzami jest szczególne, ponieważ przypada w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także w Roku Harcerstwa. - To harcerstwo, obok tego, czego nauczyłem się w domu, uczyło mnie, jak być dobrym Polakiem – mówił podczas spotkania Andrzej Duda. - Harcerze zawsze byli, zawsze stawali na wezwanie i nigdy nie zawiedli swojej ojczyzny. Za to także, jako prezydent Rzeczypospolitej, dzisiaj, w tym właśnie roku 100-lecia odzyskania niepodległości, chciałem wam wszystkim gorąco podziękować - kierował słowa do harcerzy prezydent Polski.

Dzień Myśli Braterskiej ma przypominać założycieli skautingu Roberta Baden-Powella i jego żonę Olave. 22 lutego przypadają ich urodziny.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3