Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: biegali na Kubalonce, skakali w Zakopanem

29.01.2018

Oto przegląd wyników wiślańskich sportowców z minionego tygodnia:

Pięciu zawodników WSS Wisła wzięło udział w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się 28 stycznia w Zakopanem. Zgodnie z oczekiwaniami, najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął 28. miejsce (180,2 pkt. - 123 i 115,5 m). Na 30. pozycji uplasował się Tomasz Pilch (172,8 pkt. - 119 i 113 m), który zdobył pierwszy w karierze punkt do klasyfikacji PŚ. Do drugiej serii nie zdołali awansować Aleksander Zniszczoł - 42. miejsce (76,7 pkt. - 111,5 m) oraz debiutujący w zawodach tej rangi Paweł Wąsek - 44. miejsce (68,4 pkt. - 106 m) i Bartosz Czyż - 48. miejsce (63,9 pkt. - 103 m). Bardzo loteryjne zawody wygrał reprezentant Słowenii Anze Semenic (245,6 pkt. - 134,5 i 137,5 m).

48 Bartosz Czyż Polska 63,9 pkt. 103,0 m

Dzień wcześniej, 27 stycznia, rozegrano zawody drużynowe, które wygrała reprezentacja Polski. W jej składzie zabrakło zawodników z Wisły. Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zdobyli notę 1092 pkt. 2. miejsce zajęli Niemcy 1067,3 pkt., a 3. Norwegia - 1055,2 pkt.

W dniach 26-28 stycznia w austriackim Seefeld rozegrano kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W pierwszym etapie zawodów Nordic Combined Triple (skok HS-109 / bieg 5 km) Paweł Słowiok z Wisły zajął 33. miejsce. Zwyciężył reprezentant Japonii Akito Watabe. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni wygrał również drugi etap rywalizacji (skok HS-109 / bieg 10 km), w którym Paweł Słowiok zdobył pucharowe punkty, zajmując 28. lokatę. W ostatnim etapie zmagań (skok HS-109 / bieg 15 km) nasz zawodnik uplasował się na 26. pozycji. Wygrał ponownie Akito Watabe.

27 stycznia na trasach biegowych PZN Kubalonka odbyły się trzecie w tym sezonie zawody Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej w biegach narciarskich. Zawody rozgrywane były stylem dowolnym. Juniorzy C trzykrotnie pokonywali pętlę o długości 1600 metrów, Juniorzy D - dwukrotnie, a pozostali zawodnicy - raz. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Karolina Kukuczka (MKS Istebna), Maria Jakubiec (LKS Klimczok Bystra), Laura Wantulok (WSS Wisła), Teresa Brączek (NKS Trójwieś Beskidzka), Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka), Artur Baczyński (UMKS Marklowice), Paweł Kawulok (MKS Istebna) oraz Szymon Zawada (MKS Istebna). Zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego spisali się na medal. W kategorii wiekowej Juniorka C Aleksandra Raszka wywalczyła 3. miejsce po zaciętej walce, wyprzedzając swoją bezpośrednią rywalkę o jedną dziesiątą sekundy. Jej klubowa koleżanka Magda Pilch zajęła 6. lokatę. W rywalizacji Juniorów C Gabriel Boś był 5., a Łukasz Cieślar 7. W grupie Juniorów D 2. miejsce wywalczył Tomasz Wąsowicz, a 3. był Dawid Pilch. Ich koledzy Piotr Palka i Piotr Szturc zajmowali odpowiednio 8. i 9. lokatę, jednak znacznie poprawili swoje czasy w porównaniu z poprzednimi zawodami. Wśród Juniorek D debiutujące w Lidze Estera Bujok i Paulina Cieślar, zajęły 17. i 18. miejsce. O zwycięstwo Laury Wantulok w kategorii Juniorek E byliśmy spokojni, natomiast cieszy 2. miejsce Kamili Haratyk. Debiutująca w tej kategorii wiekowej Olga Cieślar ukończyła rywalizację na 12. miejscu. Wśród Juniorów E tuż za podium wylądował Jakub Cieślar (strata 2 sekund do 3. miejsca), z kolei Stanisław Boś był 10. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Zdjęcia autorstwa Mariusza Bosia można obejrzeć TUTAJ.

Piotr Andrzejewski z Wisły zajął 3. miejsce w V Skiturowym Memoriale im. Edwarda Hudziaka, który odbył się 27 stycznia w okolicach Schroniska PTTK Markowe Szczawiny. Zwyciężył Bartłomiej Golec z Żabnicy.

27 stycznia w Ostrawie odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych. Michał Czyż z UKS Wisła zajał 3. miejsce w pchnięciu kulą juniorów młodszych.

Osiem zespołów wzięło udział Halowym Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy (U-13) CKS Piast Cup, który odbył się 21 stycznia w hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Wygrała Zapora Porąbka, a 4. miejsce zajęła drużyna Wiślańskich Orłów.

Michał Czyż (UKS Wisła) zajął 3. miejsce w drugim w tym roku Mityngu Lekkoatletycznym w Brzeszczach, który rozegrano 20 stycznia.

Dominika Sanetra (AWF Katowice) oraz Mieszko Kuczański (UŚ Katowice) wygrali I edycję Akademickich Mistrzostw Śląska w Narciarstwie Alpejskim, które rozegrano 19 stycznia na stoku Stożka w Wiśle. Dzień wcześniej, 18 stycznia, rywalizowali snowboardziści. Tu najlepsi okazali się Natalia Ficek (AWF Katowice) i Konrad Miklasiński (AWF Katowice).