Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Magdalena Szajtauer gra w EuroCup, sukces biegaczy na Czantorii

24.10.2017

Oto wyniki osiągane przez wiślańskich sportowców w minionym okresie.

11 października drużyna InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski, w której występuje Magdalena Szajtauer, przegrała swój pierwszy mecz w rozgrywkach EuroCup kobiet. Polska drużyna rywalizująca w grupie A uległa na wyjeździe Olympiakosowi Pirues 50:69. Wiślanka zdobyła w tym meczu 4 punkty, zebrała 8 piłek i zaliczyła 2 asysty.

W dniach 13-15 października w Bielsku-Białej odbył się XI Międzynarodowy Turniej Karate "Polish Open - Grand Prix Bielska-Białej". W kumite seniorów (kategoria wagowa do 84 kilogramów) na 5. pozycji został sklasyfikowany Jakub Baron z Wisły.

15 października na stoku Czantorii odbyła się impreza w ekstremalnym biegu górskim na orientację "Bezlitosna Czantoria". W rywalizacji na dystansie 10 km 2. miejsce wśród kobiet zajęła Katarzyna Raszka, a wśród mężczyzn Mateusz Wantulok (oboje z Wisły).

17 października w Strumieniu odbył się finał powiatowy Drużynowych Zawodów Szachowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci. W Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004) 6. miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle Centrum, a 10. lokatę w Igrzyskach Dzieci (rocznik 2005 i młodsi) zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wiśle Głębcach.

19 października zespół InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski doznał drugiej porażki w grupie A rozgrywek EuroCup w koszykówce kobiet. Drużyna Magdaleny Szajtauer przegrała na własnym parkiecie z łotewskim TTT Ryga 73:79. Wychowanka wiślańskiego klubu zdobyła 8 punktów, zebrała 7 piłek, zaliczyła 1 asystę i 3 bloki.

21 października w Zakopanem odbył się X Alpinsport Tatrzański Bieg pod Górę (dystans: 7,8 km / przewyższenie 1072 m). Reprezentanci Wisły zajęli nastepujące lokaty: 161. Dariusz Cieślar (M-50 - 10.), 186. Krzysztof Kempny (M-30 - 75.), 205. Wojciech Troszok (M-30 - 79.), 289. Iwona Prusińska (K-30 - 19.).

Jakub Baszczyński (UKS Centrum Wisła) zajął 7. miejsce w kategorii młodzików do 66 kg podczas zawodów Pucharu Polski Młodzików w Judo, które odbyły się 22 października w Zakopanem.

22 października w Cieszynie odbył się II Bieg Cieszyńska Godzinówka. 11. miejsce w rywalizacji mężczyzn zajął Krzysztof Hatlas z Wisły.

22 października odbył się 4. Półmaraton Gliwicki. Wystartowali w nim Adela i Janusz Malczyk z Wisły. W rywalizacji pań Adela Malczyk zajęła 1023. lokatę (79. w kategorii K40), natomiast Janusz Malczyk nie ukończył biegu.