Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: medale na Letniej Olimpiadzie Młodzieży Ewangelickiej

4.06.2018

Oto cotygodniowy przegląd wyników, jakie osiągali nasi sportowcy w minionym okresie.

Patrycjusz Urbanek z Wisły zajął 6. miejsce w zawodach Uphill Magurka MTB 2018, które odbyły się w 19 maja w Wilkowicach. Nasz zawodnik w kategorii M 30-39 zajął lokatę tuż za podium.

W dniach 22-23 maja odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 z Wisły Centrum zajęły odpowiednio 8. i 5. miejsce.

W dniach 25-27 maja w Kluszkowcach odbyła się kolejna edycja festiwalu rowerowego Małopolska Joy Ride Festival. Anna Sojka z Wisły zajęła 3. miejsce w konkurencji Kärcher Dual Slalom i 5. miejsce w konkurencji Garmin Enduro.

26 maja na parkingu przed boiskiem "Pod Wałką" im. Adolfa Bolko Kantora odbył się XIII Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie. W kateogrii nauczycieli triumfował Jakub Kuc z Wisły.

Michał Czyż z UKS Wisła zdobył dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w dniach 26-27 maja w Częstochowie. Zawodnik z Wisły krążki wywalczył w pchnięciu kulą (6 kg) i rzucie dyskiem (1,75 kg) juniorów z rocznika 1999-2000.

W dniach 26-27 maja na terenie kamieniołomu w Płazie niedaleko Chrzanowa odbyły się zawody w motocyklowym enduro KCH Enduro Dynamit. W kategorii Pro wiślańscy zawodnicy zajmowali następujące lokaty: 8. Piotr Andrzejewski (Wisła / MXE Cieszyn) - 7 okrążeń, 9. Mateusz Kukuczka (Wisła / MXE Cieszyn) - 7 okrążeń, 14. Tymoteusz Michalec (Wisła / MXE Cieszyn) - 6 okrążeń.

27 maja odbyła się piąta tegoroczna edycja Panewnickiego Biegu Dzika. Bardzo dobrze zaprezentował się w nim Radosław Troszok z Wisły, który został sklasyfikowany na 9. miejscu.

27 maja odbył się Turniej Minikoszykówki Dziewcząt (rocznik 2007 i młodsze) "Od Wisły do WNBA". W rywalizacji czterech zespołów bezapelacyjna najlepsza okazała się drużyna MOSiR Bochnia. Oto wyniki turnieju: ISWJ II Wisła - ISWJ Wisła 24:17, MOSiR Bochnia - Pogoń Ruda Śląska 59:0, MOSiR Bochnia - ISWJ Wisła 76:9, ISWJ II Wisła - Pogoń Ruda Śląska 16:9, Pogoń Ruda Śląska - ISWJ Wisła 24:11, MOSiR Bochnia - ISWJ II Wisła 75:7.

31 maja w Tychach odbył się IV Charytatywny Bieg Ewangelicki Duszpasterstwa Wojskowego. W biegu na dystansie 14 kilometrów najlepszy okazał się Mateusz Wantulok z Wisły, natomiast w biegu na dystansie dwa razy krótszym 3. był Gabriel Boś z Wisły, a wśród kobiet na podium znalazła się Katarzyna Raszka z Wisły.

Marek Piskornik z Wisły zajął 198. miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu Mega wyścigu kolarskiego Beskidy MTB Trophy, który był rozgrywany w dniach 31 maja - 2 czerwca (ostatni etap zaplanowany na 3 czerwca został odwołany z powodu trudnych warunków atmosferycznych). Nasz zawodnik w kategori M-2 był 29.

W dniach 31 maja - 3 czerwca w Tychach odbyła się IV Letnia Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej. Wiślanie zdobyli w niej sporo krążków. Oto wykaz naszych medalistów:
- koszykówka uliczna (streetball) - złoty i srebrny medal w rywalizacji kobiet i mężczyzn
- tenis stołowy - srebrny medal Przemysława Poloka w grze pojedynczej juniorów
- koszykówka - złoty medal w rywalizacji kobiet
- piłka ręczna - złoty medal w rywalizacji kobiet
- siatkówka - złoty medal w rywalizacji juniorek
- lekkoatletyka - srebrny medal Pauliny Wisełki w biegu na 400 m juniorek, złoty medal sztafety 4 x 100 m juniorek, srebrny medal Marceliny Stebel w skoku w dal juniorek.

W dniach 1-2 czerwca w Suwałkach odbyły się Wielobojowe Mistrzostwa Polski. Startujący w dziesięcioboju seniorów Radosław Sobczyk z Wisły miał sporego pecha, bowiem już w pierwszej konkurencji - biegu na 100 metrów, nabawił się kontuzji nogi. Jednak reprezentant KS AZS AWF Wrocław stanął do rywalizacji w tych konkurencjach, w których kontuzja nie przeszkadzała, czyli w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem, zajmując ostatecznie 12. pozycję.

Koszykarska reprezentacja Polski kobiet pokonała Irlandię 81:49 w meczu towarzyskim, który rozegrano 2 czerwca w Wałbrzychu. Sześć punktów zdobyła Magdalena Szajtauer. Ponadto wychowanka wiślańskiego klubu zebrała sześć piłek oraz zanotowała po jednej asyście, przechwycie i bloku.