Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Piotr Żyła na podium w Willingen

5.02.2018

Fantastycznie zaprezentował się Piotr Żyła w ostatnim konkursie skoków narciarskich przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej. Zawodnik WSS Wisła stanął na najniższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Ale po kolei...

W dniach 2-4 lutego w niemieckim Willingen rozegrano kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Był to turniej Wilingen Five, do którego wliczana była punktacja za pięć skoków: z serii kwalifikacyjnej (jedna kwalifikacja do obu konkursów) i dwóch konkursów indywidulanych. W tych kwalifikacjach Piotr Żyła zajął 18. miejsce, a zwyciężył Kamil Stoch.
Wyniki kwalifikacji - skocznia HS-145 (K-130)

1 Kamil Stoch Polska 133,9 pkt. 142,5 m
2 Richard Freitag Niemcy 132,0 pkt. 139,5 m
3 Daniel Andre Tande Norwegia 131,7 pkt. 142,5 m
18 Piotr Żyła Polska 115,0 pkt. 137,5 m

W pierwszym konkursie indywidualnym zawodnik WSS Wisła spisał się całkiem dobrze i zajął 13. lokatę. Zwyciężył reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande.
Wyniki 1. konkursu indywidualnego - skocznia HS-145 (K-130)

1 Daniel Andre Tande Norwegia 261,3 pkt. 148,0 i 146,5 m
2 Richard Freitag Niemcy 260,5 pkt. 149,5 i 141,5 m
3 Dawid Kubacki Polska 254,8 pkt. 145,0 i 139,5 m
13 Piotr Żyła Polska 230,2 pkt. 139,5 i 132,5 m

Natomiast Piotr Żyła znajlepiej spisał się w drugim konkursie indywidualnym, w którym zajął fantastyczne 3. miejsce. Triumfował Norweg Johann Andre Forfang.
Wyniki - skocznia HS-145 (K-130)

1 Johann Andre Forfang Norwegia 271,4 pkt. 147,5 i 144,5 m
2 Kamil Stoch Polska 269,4 pkt. 145,5 i 140,5 m
3 Piotr Żyła Polska 245,1 pkt. 142,0 i 138,5 m

W klasyfikacji końcowej turnieju Willingen Five, do której wliczano punkty za skoki z eliminacji oraz zawodów PŚ, zawodnik WSS-u został sklasyfikowany na 9. pozycji. Turniej wygrał Kamil Stoch.

W dniach 3-4 lutego w Planicy rozegrano zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W pierwszym konkursie Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła) zajął 10. miejsce. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Anze Lanisek. W drugim konkursie zawodnik wiślańskiego klubu nie zdołał zdobyć punktów do klasyfikacji PK, gdyż zajął 31. lokatę. Ponownie wygrał Anze Lanisek.

3 lutego reprezentacja Polski, a właściwie drużyna WSS Wisła w składzie: Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch zajęła 5. miejsce w drużynowym konkursie skoków narciarskich, rozegranym na normalnej skoczni w Kandertegu w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Polacy uzyskali łączną notę 997,0 pkt. Tytuł mistrzowski wywalczył zespół Niemiec - 1068,5 pkt. Z kolei 4 lutego reprezentacja Polski w składzie: Kinga Rajda, Joanna Kil, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch (obaj WSS Wisła) zajęła 8. miejsce w drużynowym konkursie zespołów mieszanych w skokach narciarskich, ostatniej konkurencji rozgrywanych w Szwajcarii Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Polska drużyna uzyskała notę 615,6 pkt. Tytuł mistrzowski wywalczyli Norwegowie (869,3 pkt.).

4 lutego na Stożku w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Województwa Śląskiego w ramach XIII Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie "Family Cup". W gronie zwycięzców zmagań alpejczyków znaleźli się m.in. Wiktoria Kukuczka i Mariola Szymańska-Kukuczka z Wisły, a na drugim stopniu podium stanął Bronisław Kukuczka. Z kolei wśród snowboardzistów najwyższe lokaty zajmowali: Julia Kożuch, Michał Kożuch, Magdalena Kożuch i Michał Kożuch (wszyscy z Wisły).

3 lutego w Szczyrku odbyły się zawody skialpinistyczne im. Kuby Soińskiego "Night Vertical Race". 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. w gronie mężczyzn w wieku 21-39 zajął Piotr Andrzejewski z Wisły.

3 lutego w Markach pod Warszawą odbył się Puchar Olimpik Park w Armwrestlingu Amatorów. W zawodach z niezłej strony zaprezentował się Adrian Melcer z Wisły, który w kategorii wagowej do 85 kilogramów zajął 2. miejsce w bojach na lewą rękę oraz 4. w rywalizacji prawą ręka.

2 lutego w Szczyrku rozegrano zawody w narciarstwie alpejskim Volvo Car Ski Cup. 2. miejsce w rywalizacji mężczyzn w wieku 18-35 lat zajął Beniamin Korzeniowski z Wisły.