Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: podium mistrzostw w slalomie gigancie amatorów

3.04.2017

Oto ostatnie wyniki wiślańskich sportowców, osiągane w minionym okresie.

29 marca zakończyła się faza ćwierćfinałowa Basket Ligi Kobiet. Drużyna InvestinTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski, barw której broni wiślanka Magdalena Szajtauer przegrała rywalizację CCC Polkowice 2:3. Wyniki spotkań ćwierćfinałowych:

• AZS AJD Gorzów Wlkp - CCC Polkowice - 84:82 (13:25, 18:20, 26:16, 27:21)
    Magdalena Szajtauer - 12 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta, 1 przechwyt, 2 bloki
  • AZS AJD Gorzów Wlkp - CCC Polkowice - 70:59 (18:26, 10:9, 17:12, 25:12)
    Magdalena Szajtauer - 5 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta, 1 przechwyt
  • CCC Polkowice - AZS AJD Gorzów Wlkp - 82:69 (28:21, 16:15, 18:20, 20:13)
    Magdalena Szajtauer - 2 punkty, 2 zbiórki, 1 asysta, 1 blok
  • CCC Polkowice - AZS AJD Gorzów Wlkp - 63:52 (12:13, 18:10, 15:18, 18:11)
    Magdalena Szajtauer - 0 punktów, 3 zbiórki
  • AZS AJD Gorzów Wlkp - CCC Polkowice - 81:87 dogr. (24:23, 21:15, 10:15, 16:18, 10:16)
    Magdalena Szajtauer - 4 punkty, 3 zbiórki, 1 przechwyt, 1 blok

Łącznie w tym sezonie nasza zawodniczka rozegrała 27 spotkań (w fazie zasadniczej 22 i 5 w play-off), w których zdobyła 153 punkty, zaliczyła 181 zbiórek, 32 asysty, 38 przechwytów i 49 bloków. Przypomnijmy także, że Magdalena Szajtauer w barwach AZS AJD Gorzów Wielkopolski wywalczyła w tym roku srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U-22).

31 marca na łamach Głosu Ziemi Cieszyńskiej ukazały się wyniki XVIII Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Powiatu Cieszyńskiego. Wszystkie tytuły zgarnął tenisowy klub UKS Beskidy Ustroń, który okazał się najlepszą drużyną, a dodatkowo jej zawodnik Jakub Grzegorczyk i trener Aleksander Panfil, triumfowali w kategorii sportowiec i trener. W plebiscycie sportowców 7. miejsce zajął Piotr Żyła (WSS Wisła), wśród trenerów 2. miejsce zajął Jan Szturc (WSS Wisła), a wśród drużyn 2. i 3. miejsce zajmowały drużyny skoczków narciarskich WSS Wisła.

1 kwietnia na stoku Kasprowego Wierchu rozegrano zawody finałowe Mistrzostw Polski Amatorów PZN w slalomie gigancie. W gronie zwycięzców zawodów znalazła się Agnieszka Schwenk-Sapeta z Wisły, która triumfowała w grupie kobiet do lat 35. W tej samej kategorii wiekowej, tyle że w gronie mężczyzn 2. był Marcin Czyż z Wisły. Z kolei w grupie mężczyzn w wieku 36-45 lat 5. miejsce wywalczył Leszek Pilch z Wisły. Dzień wcześniej (31 marca) startujący w slalomie Marcin Czyż nie ukończył rywalizacji.

Kenijczyk Joel Maina Mwangi został zwycięzcą XVIII Pólmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego o Puchar Starosty Żywieckiego, który odbył się 2 kwietnia w Żywcu. Spośród wiślan startujących w imprezie dystans najszybciej pokonał Janusz Malczyk (1:50,17), który zajął 575. miejsce w kategorii OPEN i 189. w grupie M-40.