Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Polacy i Piotr Żyła wygrywają Puchar Narodów (aktualizacja)

29.03.2017

Dobiegł końca sezon sportów zimowych. Podsumowujemy ostatnie zawody z udziałem wiślańskich sportowców.

Zawody w słoweńskiej Planicy (24-26 marca) zakończyły Puchar Świata w skokach narciarskich. W pierwszym konkursie indywidualnym lotów Piotr Żyła zajął 7. miejsce (439,1 pkt. - 225 i 223,5 m). Zwyciężył Austriak Stefan Kraft (490,2 pkt. - 243 i 240,5 m).
Wyniki - skocznia HS-225 (K-200)

1 Stefan Kraft Austria 490,2 pkt. 243,0 i 240,5 m
2 Andreas Wellinger Niemcy 480,4 pkt. 235,0 i 235,0 m
3 Markus Eisenbichler Niemcy 461,8 pkt. 243,5 i 236,0 m
7 Piotr Żyła Polska 439,1 pkt. 225,0 i 223,5 m

W konkursie drużynowym reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch zajęła 3. miejsce - 1493,8 pkt. Triumfowali Norwegowie - 1551,6 pkt.

. Kamil Stoch 418,2 pkt. 227,5 i 251,5 m

Z kolei w finałowych, jednoseryjnych zawodach PŚ Piotr Żyła zajął 11. miejsce (206,7 pkt. - 228,5 m). W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata zawodnik WSS Wisła został sklasyfikowany na 11. pozycji - 634 pkt. (punktował we wszystkich konkursach), w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach przypadła mu 10. lokata - 129 pkt., ale co ważniejsze wespół z kolegami z reprezentacji Polski triumfował w klasyfikacji Pucharu Narodów - 5833 pkt. Ostatni konkurs w sezonie wygrał Austriak Stefan Kraft, który wygrał klasyfikację generalną PŚ - 1665 pkt., oraz lotów - 445 pkt.

1 Stefan Kraft Austria 244,3 pkt. 250,0 m
2 Andreas Wellinger Niemcy 236,2 pkt. 238,5 m
3 Noriaki Kasai Japonia 223,9 pkt. 239,0 m
11 Piotr Żyła Polska 206,7 pkt. 228,5 m

25 marca w Katowicach odbyły się zawody Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym oraz Otwartego Pucharu Śląska Juniorów Młodszych. Wyniki zawodników UKS Centrum Wisła w swoich kategoriach wagowych: 1. miejsce Marek Bujok, 2. miejsce Maksymilian Łowczyński i Jan Nosowicz, 3. miejsce Bartosz Baczyński.

Jakub Glajcar zajął 4. miejsce w 3. Biegu Kopernika (dystans 10 km), który odbył się 25 marca w Rybniku.

Natalia Bury z WSS Wisła zajęła 3. miejsce w kategorii juniorek i 8. miejsce w grupie Open w biegu na dystansie 15 km techniką dowolną podczas Mistrzostw Polski w biegach nraciarskich, który rozegrano 24 marca na Polanie Jakuszyckiej. W rywalizacji sztafet WSS Wisła nie uczestniczyło.

20 marca w Chybiu rozegrano Finał Rejonowy Drużynowych Zawodów Gimnazjów i Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Wśród gimnazjalistek 4. miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Wiśle w składzie: Sylwia Cieślar, Klaudia Rogowska i Dżesika Cieślar.

18 marca na stoku Złotego Gronia w Istebnej rozegrano Puchar Wójcika - ostatnią eliminację Mistrzostw Polski Amatorów PZN w narciarstwie alpejskim. Na 2. stopniu podium stanął Leszek Pilch z Wisły (kategoria M40).

12 marca w Wiśle rozegrano III Puchar Nowej Osady w slalomie gigancie. W rywalizacji alpejczyków najlepsi okazali się: Julia Greene, Natalia Heczko, Wiktoria Kukuczka, Małgorzata Wójcik, Mariola Szymańska-Kukuczka, Grzegorz Hussar, Jan Olszewski, Marcin Czyż, Bartosz Jurczyński, Włodzimierz Mołdysz, Janusz Lewandowski oraz Edmund Górny. Z kolei w zmaganiach snowbaordzistów najlepsze czasy "wykręcili": Julia Kożuch i Szczepan Ligocki.

11 marca na stoku Stożka w Wiśle odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Informatyków w narciarstwie alpejskim. W poszczególnych grupach wiekowych najlepsi okazali się: Katarzyna Chmura, Aleksandra Pilipiec, Anna Rejewska-Skwarek, Kuba Tomczyk, Borys Madejczyk, Jakub Górniak, Łukasz Bojanowski i Szymon Karmański. Warto wspomnieć, że najlepszy czas zawodów "wykręcił" Borys Madejczyk z Wisły.