Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Weekend w Planicy pełen sportowych emocji!

25.03.2024

Wielką niespodziankę sprawił wszystkim fanom skoków narciarskich w Polsce Aleksander Zniszczoł, który w niedzielę 24 marca zajął 3. miejsce w ostatnim w tym sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na "mamuciej" skoczni "Letalnica" w Planicy.

To drugie indywidualne podium zawodnika WSS Wisła zarówno w tym sezonie, jak i karierze.
Podczas konkursu dobrze zaprezentował się także kolega klubowy Zniszczoła, Piotr Żyła - sklasyfikowany na piątej pozycji.

W sobotnim konkursie drużynowym reprezentacja naszego kraju, w której składzie skakali zawodnicy WSS Wisła: Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, zajęła 5. miejsce, wyprzedzając m.in. reprezentację Niemiec. Najdalej z drużyny poleciał Zniszczoł (224,5 m.) zdobywając dla drużyny notę 208,6 pkt.

Gratulujemy sukcesów!

Planica to ostatni przystanek na mapie skoczków narciarskich w tym sezonie. Po raz trzeci w karierze po Kryształową Kulę sięgnął Stefan Kraft. Austriak zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z przewagą 476 punktów nad drugim Ryoyu Kobayashim. Trzecie miejsce zajął Andreas Wellinger.
Warto podkreślić, że na dziewiętnastej pozycji uplasował się najlepszy z reprezentantów Polski - Aleksander Zniszczoł. Jesteśmy dumni z zawodnika WSS Wisła, ponieważ jest to jego najlepszy wynik w karierze! Klubowi koledzy Olka Piotr Żyła i Paweł Wąsek w kwalifikacji generalnej Pucharu Świata zajęli miejsca kolejno 25 i 47.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za miniony sezon - gratulacje panowie! Życzymy kolejnych sukcesów!