Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wiślański Kabareton już za nami!

21.07.2022

W sobotę 16 lipca odbył się Wiślański Kabareton. Tłumy ściągnęły do Amfiteatru im. Stanisława Hadyny w Parku Kopczyńskiego w Wiśle. Było miło, zabawnie i ciekawie!

O nasze dobre humory zadbała Formacja Chatelet, czyli krakowski kabaret występujący w dwuosobowym składzie: Adam Małczyk i Karol Wolski. Zaraz potem, wystąpili niesamowici członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju, czyli Mikołaj Cieślak oraz Rafał Zbieć.

Imprezę prowadził Mateusz Świstak, autor projektu Baśnie na Warsztacie, promującego współczesną wersję Sztuki Opowiadania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Widownia świetnie się bawiła, oglądając najlepsze skecze obu ekip.

„Po ubiegłorocznych występach, które cieszyły się ogromną popularnością, chcieliśmy zrobić coś równie widowiskowego oraz zabawnego. Chcieliśmy zadowolić turystów, którzy tego dnia odwiedzili Wiślę, ale też jej mieszkańców. Biorąc pod uwagę dawkę humoru jaką dostarczyły nam grupy kabaretowe, jestem pewna, że się nam to udało! Widownia była zachwycona! Sama momentami śmiałam się do rozpuchu!” – mówi Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.

Ponadto w ramach realizowanego wydarzenia przy wiślańskim rynku zostały utworzone stosika promujące walory kulturowe i przyrodnicze Wisły i sąsiednich gmin, produkty i usługi lokalne, rękodzieło oraz odnawialne źródła energii. Turyści odwiedzający stoiska zadawali mnóstwo pytań i chętnie zaopatrywali się w udostępnione materiały – wierzymy, że wrócą w nasze strony ponownie.

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

 

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3