Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wycieczka osiedlowa

18.09.2019

W dniu 15 września br. odbyła się wycieczka osiedlowa na Baranią Górę. Uczestnicy spotkali się na parkingu dolnej stacji kolei linowej na Cieńków o godzinie 9.00. Uczestnicy wjechali na Cieńków Niżny, po zrobieniu wspólnego zdjęcia grupa ruszyła żółtym szlakiem przez Cieńków Postrzedni i Wyśni na Gawlasi Groń, następnie zielonym szlakiem na Magurkę Wiślańską i dalej na sam szczyt Baraniej Góry na wysokość 1220 m n.p.m. Z wieży widokowej oraz podczas marszu, towarzyszyła uczestnikom wycieczki przepiękna panorama a ze szczytu bez trudu można było rozpoznać Tatry Zachodnie, Beskid Żywiecki, Mały czy pasmo Małej Fatry na Słowacji. Na szczycie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie, tutaj również dołączyła grupa pokonująca trasę rowerowo od strony Czarnej Wisełki. Po zejściu do schroniska na Polanie Przysłop uczestnicy miło spędzili czas przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.  Wycieczka zakończyła się na przełęczy Szarcula, skąd o godzinie 18.00 busik zawiózł uczestników na miejsce zbiórki. Łącznie uczestnicy pokonali ok. 22 km. W wycieczce brało udział 33 osoby w wieku od 4 lat. Gratulujemy wszystkim małym i dużym turystom pokonania tak wymagającej trasy. Trudy wycieczki wynagrodziła wspaniała pogoda i dech w piersiach zapierające widoki.

Bardzo dziękuję członkom Zarządu Nowa Osada za pomoc i wsparcie podczas organizowania wycieczki oraz naszemu sponsorowi za transport: Kolej Linowa Nowa Osada.

Zapraszamy na kolejną wycieczkę którą planujemy na Słowację

 

Zarząd Osiedla Nowa Osada

Iwona Boś


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3