Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wyścigi dla twardzieli, czyli Barbarian Race w Wiśle

7.06.2016

W dniach 4 i 5 czerwca po raz pierwszy do Wisły zawitali uczestnicy ekstremalnego biegu - Barbarian Race. W pierwszym dniu rozegrano konkurencję podbiegu pod skocznię im. Adama Małysza w Malince - Barbarian Hill, w drugim zawodnicy i zawodniczki ścigali się na 8-kilometrowej pętli, na której ustawiono ponad 30 wymagających przeszkód ze startem i metą przy dolnej stacji wyciągu Nowa Osada. Emocji i adrenaliny nie brakowało!

W wyścigu Barbarian Hill w kategorii męskiej najpierw rozegrano biegi eliminacyjne w czterech falach. Najszybsi awansowali do wielkiego finału. W tych wyścigach najlepszy czas uzyskał Marek Skrzyp (3:43,00), jednak w wielkim finale zajął 2. miejsce. Zwyciężył Arkadiusz Karbowy, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Mróz. W rywalizacji kobiet rozegrano jedną falę, w której najszybsza była Alicja Depczyńska (5:09,00). Skład podium uzupełniły Zuzanna Pietraszko (2. miejsce) i Karolina Śleziak (3. miejsce). Szczegółowe wyniki Barbarian Hill można zobaczyć TUTAJ.

W biegu Barbarian Race wystartowało kilkaset osób. Na mecie sklasyfikowano 614 śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z morderczą trasą. Wśród kobiet najszybsza była Izabela Wysłuch, która z czasem 01:30:03,05 dała się wyprzedzić zaledwie 27 mężczyznom! 2. miejsce zajęła Katarzyna Kalwat, a trzecie Magdalena Wawrzyniak. Zwycięzcą biegu Barbarian Race w Wiśle został Michał Jagieło, który 8-kilometrową trasę przebył w czasie 01:11:47,00. 2. i 3. miejsce zajęli zawodnicy teamu This is Dziechcinka z Wisły - Adam Chrapek i Rafał Michalik. W rywalizacji drużynowej wygrała ekipa Husaria Race Team. Wyniki Barbarian Race znajdują się TUTAJ.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3