Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

XI Międzynarodowe Spotkanie Cieślarów

9.06.2022
Hejnałem z trombity Stanisława Cieślara z Wisły Jawornika rozpoczęło się w niedzielę 5 czerwca 2022 XI Międzynarodowe Spotkanie Cieślarów na Górze Cieślar (920 m n.p.m.)
Przy pięknej pogodzie na szczycie spotkało się ponad 400 przedstawicieli Rodu Cieślarów i wszystkich tych, kierzy ich majó radzi. 
Patronat Honorowy nad Cieślarami objął Burmistrz Wisły Pan Tomasz Bujok, który zaszczycił nas swoją obecnością w towarzystwie rodziny oraz wiślańskich radnych. Witaliśmy wędrowców z Klubu Słowackich Turystów z Czadki, Klubu Czeskich Turystów z Trzyńca, Wiślańskich Cyklistów i Klubu Przewodników Wiślańskich PTTK.
Gościliśmy też przedstawicieli wiślańskich rodów Wisełków, Pilchów, Kędziorów, Czyżów,..., i planujemy w przyszłym roku wspólne spotkanie.
Tradycyjnie delektowaliśmy się kołoczykami,  żbroczką, plackami z blachy pieczonymi tym razem przez druhów z OSP Wisła Centrum i "Cieślarówkę", czoskulą czeskim piwem od "Jarząbka", oraz  kiełbaskami i oscypkami z grilla z Wyrchgronia.
Zachęcała do śpiewania i tańcowania Kapela "Wisła" rozpoczynając swój koncert od wiślańskiego hymnu "Szumi jawor szumi".
Przeprowadzono konkurs wiedzy o Wiśle na wesoło i konkurs rysunkowy dla dzieci, tym razem o tematyce cieślarowej rodziny. Nagrody i drobne upominki ufundowało Towarzystwo Miłośników Wisły.
Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie z OSP Wisła Jawornik pod wodzą Stanisława Cieślara oraz goprowcy z Sekcji Cieszyn Beskidzkiej Grupy GOPR.
Uczestnicy przywędrowali szlakami turystycznymi z obu stron granicy, najwięcej z Wisły Jawornika, Dziechcinki i Centrum, Cieszyna, Katowic, Bielska Białej, Szczyrku, (...) i Chrzanowa. Z czeskiej strony najwięcej Cieślarów przybyło z Nydka, Nawsi,  Havirzowa, Bohumina,(...), Ostrawy i Gnojnika. 
Najstarszy uczestnik to 90 letni Pan Józef Cieślar z Milikowa, 84 letnia Pani Zuzanna Cieślar z Wisły Malinki. Najmłodsi to 8 miesięczny Karol i 10 miesięczny Leon z Ustronia. 
Spotkanie zorganizował Komitet organizacyjny w składzie Karel Cieślar, Grażyna Pruska - Towarzystwo Miłośników Wisły, Bolesław Cieślar - Bolko Kolor,  Henryk Cieślar - PTTS w RCZ , Bronisław Cieślar - "Cieślarówka".
Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok w pierwszą niedzielę czerwca.
 
W imieniu organizatorów
Grażyna Pruska TMW

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3