Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Projekt pn. „Opracowanie aplikacji Wisła AR przedstawiającej zasoby kartograficzne miasta w technologii rozszerzonej rzeczywistości” uzyskał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Działanie 2.1 Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych). W ramach projektu przewidziano stworzenie mobilnej aplikacji Wisła AR, opierającej się na nowatorskiej technologii rozszerzonej rzeczywistości. Aplikacja ta przedstawiać będzie zasoby kartograficzne miasta. Łączyć ona będzie tradycyjną funkcjonalność map, wzbogacając je dodatkowo o rozszerzoną rzeczywistość. Opracowana aplikacja po zainstalowaniu na telefonie typu "smartfon" z systemem Android, oraz po skierowaniu telefonu w stronę tradycyjnej papierowej, bądź stojącej mapy, rozpoznawać będzie ukryty wcześniej zaprogramowany znacznik i wyświetlać na ekranie umieszczone na mapie trójwymiarowe informacje czy wizualizacje. W ten sposób będzie można w przestrzeni zobaczyć jak wygląda określony punkt (zabytkowy, turystyczny, administracyjny).

Celem projektu jest udostępnienie zasobów kartograficznych miasta w innowacyjny sposób oraz jednocześnie stworzenie nowego narzędzia, które posłużyć ma promocji miejscowości, zachęcać turystów do odwiedzania najciekawszych miejsc w Wiśle, jednocześnie w innowacyjny sposób prezentować interesujące i ważne dla miasta obiekty zabytkowe i turystyczne.

Aplikację można pobrać ze strony sklepu Google PLAY: https://play.google.com/store/apps/details?id=edicom.pl.wislaar

 

Wydatki kwalifikowalne – 113.344,50 PLN

Dofinansowanie – 95.209,38 PLN

Okres realizacji projektu 2016-10-30 - 2017-03-31 
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3