Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

 

Planowana inwestycja ma na celu uzupełnienie zaplecza dydaktycznego szkoły oraz zapewnienie dostępności do pomieszczeń szkolnych dla osób niepełnosprawnych. Projektowany budynek, o powierzchni ok. 500 m2, będzie trzypoziomowy i powiązany z istniejącym budynkiem szkoły za pośrednictwem przewiązki, w której po stronie południowej zlokalizowano klatkę schodową i windę umożliwiającą korzystanie z obiektu osobom niepełnosprawnym. Na parterze przewiązki korytarz łączy wiatrołap przy wejściu z wyjściem na boiska zewnętrzne. Na poziomie „0” znajdzie się najważniejsza część budynku – pełnowymiarowa sala gimnastyczna z boiskiem o wymiarach 12x24 m. Na tej samej kondygnacji zlokalizowane będą również dwie łazienki, 2 szatnie, toaleta dla niepełnosprawnych, magazyn oraz pokój dla nauczycieli. Na drugim poziomie na wysokości „+2,90 m” znalazło się miejsce na siłownię lub salkę gimnastyki korekcyjnej wraz z szatnią i toaletą. Ostatni poziom „+7,00 m” to poddasze, na którym zaplanowano utworzenie dodatkowych 4 sal do zajęć edukacyjnych, kolejnych trzech toalet. Obiekt został zaprojektowany jako w pełni dostępny – winda przemieszcza się między wszystkimi poziomami. W pobliżu wejścia głównego znajduje się także zadaszony parking dla rowerów. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 od lat boryka się z problemem niedostatecznej przestrzeni dla zajęć edukacyjnych, w szczególności wychowania fizycznego.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom Rządowego Funduszu Polski Ład „Program Inwestycji Strategicznych – druga edycja” w wysokości 5.000.000,00 PLN oraz środkom pochodzącym z budżetu miasta. W dniu 8 lutego 2023 r. Burmistrz Miasta Wisła – Tomasz Bujok zawarł umowę z wykonawcą – firmą INSTAL Cymorek sp. z o.o. z Kiczyc. Wykonanie robót budowlanych, zgodnie z zawartą umową na kwotę 9.979.867,02 PLN, powinno zakończyć się najpóźniej jesienią 2024 r.

  
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3