Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Skocznie narciarskie w Wiśle Łabajowie

Kompleks skoczni narciarskich Wisła-Łabajów znajduje się przy ulicy Turystycznej i składa się z trzech obiektów: HS-71, HS-42 i HS-15. Pierwsza skocznia w Łabajowie powstała w 1931 roku, później obiekt przebudowywano w 1978 i 2010 roku, a w 2013 roku powstała najmniejsza z trzech skoczni - "Witek". Kompleks nosi imię Jana Lipowczana, który był zasłużonym działaczem Sekcji Narciarskiej "Watra". W Łabajowie jedne z pierwszych skoków oddawał najwybitniejszy polski skoczek, Adam Małysz, który powracał na ten obiekt także w późniejszych latach, by pod okiem swojego wujka-trenera Jana Szturca odbudować formę.

Na skoczniach w Łabajowie przeprowadzane są zawody młodych skoczków, w tym LOTOS Cup. Pierwszy konkurs w historii tej skoczni wygrał legendarny Stanisław Marusarz. Obiekty nie są wyposażone w igelit, więc skoki mogą się tu odbywać tylko zimą. Obok skoczni znajduje się wyciąg narciarski i drewniana wieża sędziowska. Obiekt posiada sztuczne oświetlenie umożliwiające przeprowadzanie zawodów wieczorem. Najciekawszą rzeczą związaną z tą skocznią jest przeciwstok, który przecina droga, którą poruszają się liczne samochody i autobusy. W czasie zawodów trzeba więc wstrzymywać ruch, a młodzi sportowcy przeskakują przez drogę. 
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3