Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wisła została zajęta przez wojska niemieckie 2. września 1939. Tak jak cały Śląsk Cieszyński, została włączona do III Rzeszy. Pod okupacją pozostawała do końca kwietnia 1945 r., pierwszego maja tegoż roku została wyzwolona.

Podczas wojny aresztowano i zesłano do obozów koncentracyjnych wielu znamienitych jej mieszkańców, głównie inteligencję. Wielu z nich zginęło, w tym m.in. Michał Cieślar – kierownik szkoły w centrum, Jerzy Niemiec – kierownik szkoły w Jaworniku, ks. Władysław Pawlas – prezes Związku Polskiej Młodzieży Ewangelickiej w województwie śląskim, Jan Sztwiertnia – nauczyciel i kompozytor. 
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3