Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Pokaz wyrobu serów owczych w nowej kolybie

Rozpoczęcie imprezy: 2019-08-02
Zakończenie imprezy: 2019-08-02
Miejsce imprezy: Park Kopczyńskiego
Godzina: 16:00
Organizator imprez: Wiślańskie Centrum Kultury
Organizator - kontakt: 602 177 262

W zielonej przestrzeni parku stanęła kolyba pasterska, która nawiązuje do dawnych zabudowań beskidzkich pasterzy. W piątek, o godz. 16:00 z okazji TKB odbędzie się tutaj pokaz robienia serów owczych.

W Parku Kopczyńskiego oprócz nowej ławy karpackiej, nawiązującej do bramy, która stanęła w Wiśle w czasie Święta Gór w latach międzywojennych, pojawił się kolejny ciekawy akcent - kolyba pasterska, wybudowana tutaj przez wiślańskiego bacę Jana Kędziora.

- Chcieliśmy pokazać ludziom coś naszego, wiślańskiego i tradycyjnego. Są owce, jest prawdziwy koszor, jaki kiedyś był na sałaszach. Ta kolyba to było moje wielkie wyzwanie, bo chciałem pokazać ludziom, którzy przyjadą do Wisły, że tutaj też są owce, że to piękna tradycja - mówi Jan Kędzior.

W piątek, 2 sierpnia o godz. 16:00 w kolybie pasterskiej w Parku Kopczyńskiego, odbędzie się pokaz wyrobu serów pasterskich, który poprowadzi Józef Michałek z Istebnej. Będzie można nie tylko zobaczyć, jak wyrabia się tradycyjne owcze sery, ale także napić się pysznej mulki i spróbować najlepszych serów w regionie.

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3