Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

XV Zimowe Światowe Igrzyska Polonijne

Miejsce imprezy: Amfiteatr, park Kopczyńskiego, trasy biegowe Kubalonka, wyciąg Nowa Osada
Organizator imprez: Stowarzyszenie Wspólnota Polska
Termin imprezy
od 2022-02-27 do 2022-03-03
Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" od lat jest organizatorem Letnich i Zimowych Światowych Igrzysk Polonijnych, które odbywają się co dwa lata na przemian: w latach parzystych Zimowe, w latach nieparzystych Letnie. Rok 2022 jest czasem rywalizacji w sportach zimowych. Pomimo trudności związanych z pandemią, która do ostatniego dnia trzymała organizatorów w niepewności, zapraszamy Państwa na wspólne Wielkie Święto Sportu Polonijnego do naszej malowniczej Wisły. Beskid Śląski czeka gwarantując olimpijskie warunki i przepiękne widoki.
 
TEGOROCZNE XV ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH OD 27 LUTEGO DO 3 MARCA 2022 ROKU.
Wśród konkurencji przewidziano rywalizację w narciarstwie alpejskim - slalomie i slalomie gigancie, narciarstwo biegowe w stylu dowolnym i klasycznym, snowboard, wielobój łyżwiarski, nordic walking oraz turniej rodzinny, bowiem jak zwykle serdecznie zapraszamy na zawody całe rodziny. To dobra okazja do wypoczynku i integracji w gronie Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Oprócz rywalizacji sportowej program Igrzysk oferuje szereg wydarzeń kulturalnych. Spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami, olimpijczykami, wieczory tematyczne poświęcone Polonii.
 
Partnerem Igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski (PKOL) zapewniający stosowny poziom merytoryczny zawodów oraz fundującym puchar fair play prezesa PKOL dla zawodnika wyróżniającego się postawą sportową względem konkurentów.
 
ZAPRASZAMY POLONIĘ I POLAKÓW Z ZAGRANICY
Przypominamy, że prawo udziału i startu w Igrzyskach mają wszystkie osoby będące Polakami, bądź mające polskie pochodzenie, stale mieszkające za granicą, bez względu na posiadane obywatelstwo, a także małżonkowie i dzieci. W związku z tym każdy uczestnik składa stosowne oświadczenie, zawarte w formularzu rekrutacyjnym.
 
Ze względu istniejącą niestety nadal pandemię, Igrzyska odbywać się będą zgodnie ze wszystkimi wytycznymi zawartymi w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w ścisłym reżimie sanitarnym obowiązującym w terminie przeprowadzania Igrzysk. Reżim sanitarny będzie przestrzegany zarówno w obiektach noclegowych, autokarach, jak i podczas zawodów oraz ze wszystkimi zasadami prowadzącymi do bezpiecznego pobytu w trakcie Igrzysk. Bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich uczestników jest najważniejsze i wszystkie procedury będą temu podporządkowane. Szczegółowe wytyczne dostępne są w portalu Igrzysk.
 
Mimo tych obostrzeń, jak wskazuje nasza praktyka z ostatniego roku, nic nie przeszkodzi nam w dobrej zabawie a duch sportowy, z jakiego słynie Polonia, zwycięży wszelkie przeszkody. Tak było w lecie ubiegłego roku na XX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych, Międzynarodowym Festiwalu Biegowym, młodzieżowych turniejach tenisa i pływania, Polonijnych Biegach Niepodległości, w zimie na Międzynarodowych Polonijnych Mistrzostwach w Narciarstwie Biegowym, wymieniać by można długo.
 
CZAS NA REJESTRACJĘ...
W portalu tegorocznych Igrzysk dostępny jest już formularz zgłoszeniowy. Zapisy trwają do 11 lutego 2022 r.
Czasu jest więc mało, ale do ostatniej chwili staraliśmy się zapewnią zawodnikom optymalne warunki i przezwyciężyć trudności związane z rygorami sanitarnymi, toteż liczymy na wyrozumiałość. Niech to Wielkie Święto Sportu Polonijnego nie odbędzie się bez Państwa udziału!
 
Przed wypełnieniem zgłoszenia bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem i warunkami uczestnictwa.
CZEKAMY NA PAŃSTWA W WIŚLE!!
 
Program igrzysk:
27.02 - ceremonia otwarcia w Amfiteatrze im. S. Hadyny w Wiśle - godz. 19:00
01.03 - narciarstwo alpejskie (slalom) i snowboard
02.03 - narciarstwo alpejskie (slalom gigant), nordic walking i turniej rodzinny
03.03 - narciarstwo biegowe (styl dowolny i klasyczny), wielobój łyżwiarski
 
 
 

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3