Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Konkurs piosenki polskiej "Na cały głos"

27.11.2023

W miniony piątek 24 listopada 2023 r. odbył się w naszym mieście konkurs piosenki polskiej dla dzieci i młodzieży "Na cały głos". Było to wydarzenie, które przyciągnęło wiele utalentowanych uczestników z różnych szkół i przedszkoli z całego regionu.

Konkurs odbywał się w sali koncertowej Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda i Szkoły Muzycznej. Organizatorem konkursu byli Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Wiślańskie Centrum Kultury oraz Społeczne Ognisko Muzyczne im. Jerzego Drozda. Poprowadziła go Barbara Czyż, uczennica wiślańskiego liceum i członkini Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła".

Pierwsze śpiewające dzieci pojawiły się na scenie i od razu można było zauważyć ich niezwykły talent i odwagę. Wszyscy wykonawcy byli wyjątkowi, każdy wniósł coś swojego do występu. Były prawdziwe gwiazdy, które swobodnie poruszały się po scenie i zachwycały swoimi wokalnymi umiejętnościami.

Pierwszą grupą występujących były przedszkolaki. Następnie przyszedł czas na starsze dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich. Do konkursu zgłosiły się również trzy chóry o różnym przekroju wiekowym.

Jury, w którym zasiadły profesjonalistki w zakresie śpiewu Bela Troszok, Justyna Masny i Patrycja Sobierańska, miało trudne zadanie, ponieważ występy były na wysokim poziomie. Zwycięzców nagrodzono nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i pamiątkowe notesy. Gratulujemy wszystkim uczestnikomm i nagrodzonym. Cała impreza trwała około sześciu godzin, ale każda minuta była niezwykle emocjonująca i pełna pięknej polskiej muzyki.

Konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży był nie tylko świetną okazją do zaprezentowania talentów, ale także do integracji młodych ludzi z różnych szkół i przedszkoli. To był dzień pełen śpiewu, radości i muzyki, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Spośród 32 młodych zgłoszonych uczestników jury konkursu wybrało zwycięzców w regulaminowych kategoriach:

Przedszkole i kalsy 0
I Marianna Mamroł
II Liliana Cieślar
III Lena Kulej
 
Zespoły
I Grupa Musicalowa EM
II Zespół „Grave”
III Przedszkolne nutki
 
Klasy 1-3
I Kaja Błasiak
II Lena Bek
III Adela Jeziorska
 
Klasa 4-6
I Laura Lewandowska
II Martyna Pocik
III Natalia Gazurek
 
Klasa 7-8
II Laura Szlembarska
III Liliana Ziółkowska
III Agata Antoniuk
 
Szkoły średnie
I Oliwier Błasiak
II Nadia Szendzielarz
III Lena Pustówka
III Agnieszka Kubala
 
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Za pomoc w organizacji konkursu chcielibyśmy podziękować również Browarowi Wisła.

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3