Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Sztafeta Rowerowa 500

5.06.2017

W dniach 2-3 czerwca w Wiśle Czarnem odbyła się niezwykła impreza sportowa. „Sztafeta Rowerowa 500” – wyścig wokół Jeziora Czerniańskiego z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji zgromadził na starcie 21 sztafet, które rywalizowały w dwóch kategoriach – Sport i Open.

Zawody, dla upamiętnienia 500-lecia Reformacji, zorganizował ks. Marek Michalik, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Czarne. Partnerami wydarzenia były Miasto Wisła i firma X-Training. Każda ze sztafet miała do pokonania 100 okrążeń wokół zbiornika w Czarnem o długości 5 km. W sumie kolarze mieli więc do pokonania 500 km.

W kategorii Sport w drużynie mogło jechać maksymalnie 5 zawodników. Było to mordercze wyzwanie, z którym zmierzyło się 8 sztafet. Pierwsze miejsce zajęła sztafeta Opony Serafinowski, która najszybciej pokonała dystans 500 km (17:55,15). Zwycięska drużyna jechała w składzie: Piotr Serafinowski, Tomasz Kamecki, Krzysztof Cichy, Jacek Dutka i Mariusz Serafin. Drugie miejsce zajęła sztafeta Góral MTB Team z Wisły (18:27,21) w składzie: Janusz Gomola, Adam Pilch, Marcin Mitręga, Arkadiusz Mitręga i Patryk Nogowczyk. Trzecia na mecie zameldowała się ekipa Skoczów II (18:36,20) w zestawieniu: Szymon Bochenek, Tomasz Bochenek, Marcin Kozubek, Jan Pawłowski i Mikołaj Ryncarz.

W kategorii Open sztafeta mogła liczyć dowolną ilość zawodników. W tej kategorii wystartowało 13 ekip, z których najszybsza okazała się drużyna My sóm stela (18:58,19) w składzie: Sławomir Śliż, Kornel Rakus, Adam Heczko, Tomasz Goryczka, Marek Goryczka, Łukasz Burian, Arkadiusz Szczotka, Dorota Szczotka, Mateusz Szczotka, Marcin Cieślar i Ilona Cieślar-Śliż. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Jonidło.pl (19:27,58) w składzie: Iwona Boś, Mariusz Boś, Gabriel Boś, Stanisław Boś, Władysław Bujok, Ewa Gorzelany, Michał Martynek, Tomasz Wąsowicz, Anna Palka, Grzegorz Cholewa, Jerzy Cieślar, Damian Jakubik, Jan Wałęska, Natalia Bury, Józef Bury, Małgorzata Niemiec, Bogdan Marszałek, Janusz Szlaur, Ryszard Cieślar, Jerzy Chmiel, Helena Szalbot, Klaudiusz Kaczmarczyk i Janusz Pilch. Trzecie miejsce wywalczyła sztafeta Płonące siodła (19:29,44) w składzie: Mateusz Wantulok, Weronika Raszka, Aleksandra Raszka, Katarzyna Raszka, Michał Raszka, Jerzy Raszka, Janusz Pilch, Piotr Pilch, Jarosław Strzelec, Tomasz Strzelec, Mirosław Kaszok i Wojciech Pietrzyk.

Uczestnicy rowerowej rywalizacji jazdę rozpoczęli w piątek, a zakończyli w sobotę, więc „kręcili” kółka przez całą noc. Na mecie dla najlepszych czekały okolicznościowe puchary i medale, a gratulacje uczestnikom składali zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. bp. Adrian Korczago i burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Zostały one wręczone podczas sobotniego koncertu zespołu Adama Bubika, który był akcentem muzycznym, kończącym rowerową rywalizację. Ponadto każdy z uczestników sztafety otrzymał pamiątkowy medal za udział w sztafecie z okazji 500 lat Reformacji. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród dla uczestników. 

Wydarzenie to nie odbyło by się bez wsparcia sponsorów, którymi byli: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Merida Polska, Supermarket SPAR Nowa Osada, Firma „Małgorzata”, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Wiśle, Firma „Jur-Gast” i Studio „Foto Brodacki”. Przedsięwzięcie było wsparte środkami z funduszu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Reformacja jak sztafeta. Takie hasło przyświecało organizatorom tego wydarzenia. Na stronie internetowej www.sztafetarowerowa500.pl można było m.in. przeczytać: Ideą odnowy Kościoła, jest nauka o zbawieniu w Jezusie Chrystusie z łaski przez wiarę. Idea ta była przekazywana przez pokolenia ludzi wiary. Dzięki nieprzerwanej sztafecie Słowa, dzisiaj dociera Ono do nas. Oby Słowo o wolności w Jezusie było uczciwie i rzetelnie przekazywane dalej przez kolejne pokolenia.

Zdjęcia na stronie: https://www.flickr.com/photos/marekmichalik/sets/72157682446043751/


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3