Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Umowa podpisana!

23.01.2019

22 stycznia w Urzędzie Miejskim w Wiśle doszło do podpisania umowy z wykonawcą robót dla dwóch projektów, które mają uatrakcyjnić kompleks sportowo-rekreacyjny Jonidło.

Zawarta umowa obejmuje dwa projekty unijne. Pierwszy to „Budowa kompleksu edukacyjno-ekologicznego w Gminie Wisła”, na który wiślański samorząd pozyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokość 4 929 095,40 złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Drugi to „Wisła i Jabłonków - budowa infrastruktury ułatwiającej dostęp do atrakcji kulturowych i przyrodniczych”. W tym przypadku wysokość dofinansowania ze środków EFRR to 30 000 euro, a projekt będzie realizowany w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A: Republika Czeska – Polska.

Przedsiębiorca, który podjął się tego trudnego zadania – MG Building Sp. z o.o. sp. kom. z Kielc, za wykonane roboty budowlane otrzyma wynagrodzenie w wysokości 10 299 040,43 złotych. Uzupełnieniem pozyskanych środków zewnętrznych w obu przypadkach będą pieniądze pochodzące z budżetu miasta.

- To kolejna inwestycja, którą realizujemy, podnosząc atrakcyjność naszej Wisły. Cieszę się, że na dużą część kosztów pozyskaliśmy środki zewnętrzne. Mam nadzieję, że zgodnie z umową już w sierpniu tego roku będziemy mogli oddać do użytku kompleks edukacyjno-ekologiczny na Jonidle i cieszyć się tą nową atrakcją. Ma ona służyć przede wszystkim mieszkańcom, ale również turystom, którzy uprawiają sport, chcą edukować się pod kątem ekologicznym i miło spędzić czasz na tym terenie – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Logotyp projektu

logotyp projektu


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3