Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wystawa budowli z klocków Lego powróciła do Wisły

23.05.2023

Niezwykła wystawa Budowli z klocków LEGO powraca do Wisły w zupełnie nowej odsłonie!

Ciesząca się bardzo dużą popularnością największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO ponownie otworzyła się w Wiśle z nową premierową ekspozycją. Niezmiennie na wystawie każdy mały i duży znajdzie coś dla siebie. Poniżej prezentujemy kilka zupełnie nowych, najciekawszych propozycji.

 

„7 CUDÓW WISŁY" – CZYLI NAJWAŻNIEJSZE SYMBOLE MIASTA

Tak postanowiono nazwać 7 najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Perle Beskidów. Wśród budowli znalazły się między innymi: Wiślański Rynek, Kościół Ewangelicki, Amfiteatr, Zameczek Prezydencki, Wiadukt kolejowy Łabajów, Zameczek Habsburgów oraz Barania Góra. Odwiedzając WISŁĘ koniecznie trzeba zobaczyć „7 cudów Wisły" stworzonych z klocków LEGO® w zupełnie nowej odsłonie!

 Replika symbolu miasta, kamiennego niedźwiedzia, którego na co dzień można zobaczyć w Parku Kopczyńskiego, wykonana z 25000 klocków LEGO®

 

MAKIETY INSPIROWANE SCENAMI ZE ZNANYCH BAJEK

Na Wystawie nie zabraknie również specjalnych gości czyli bohaterów bajek i filmów dla najmłodszych. Zobaczyć będziemy mogli między innymi makiety inspirowane scenami z bajek Świnka Peppa, Psi Patrol, Kubuś Puchatek i Przyjaciele, Smerfy oraz Pingwiny z Madagaskaru oraz mający 3 metry wysokości model inspirowany wieżą z bajki Zaplątani

 

MAKIETA POŚWIĘCONA SŁYNNEJ CZWÓRCE Z LIVERPOOLU – THE BEATLES

Zaprezentowane będą między innymi podobizny oraz repliki gitar, perkusji czy instrumentów klawiszowych legend rocka.

 

NIEZWYKŁA STREFA STWORZONA SPECJALNIE DLA FANÓW KULTOWEJ SAGI STAR WARS

Niezwykła strefa stworzona specjalnie dla fanów kultowej sagi stworzonej przez George'a Lucasa. Popiersia, Kylo Rena, Boba Fett'a oraz Szturmowca Sithów. Oprócz tego zobaczyć będzie można rekonstrukcje 7 najpopularniejszych droidów. Wykonane z klocków kopie rękojeści mieczy świetlnych najsłynniejszych Jedi i Sithów, oraz pistolety Hana Solov, Lei Organy i Laserowa Kusza Chewbaccki.

 

FUN PARK

Dla wszystkich fanów LEGO® oprócz możliwości zobaczenia niesamowitych modeli z klocków przygotowano również specjalną strefę Fun Park, gdzie każdy może puścić wodzę swojej wyobraźni. To wyjątkowe miejsce, gdzie z pomocą wielu znajdujących się tam instrukcji i inspiracji można bawić się niezliczoną ilością klocków, zupełnie inaczej niż w domu.

 

 

Cennik: 

Poniedziałek – piątek:

  • jedna wystawa – 21 zł
  • dwie wystawy –  31,50 zł
  • 2+2 i więcej - jedna wystawa – 19 zł
  • 2+2 i więcej - dwie wystawy – 28,50 zł

 

Sobota, Niedziela i Święta:

  • jedna wystawa – 23 zł
  • dwie wystawy –  34,50 zł
  • 2+2 i więcej - jedna wystawa – 21 zł
  • 2+2 i więcej - dwie wystawy – 31,50 zł

 

Z Wiślańską Kartą Mieszkańca każdy bilet 5 zł taniej!

 

Więcej szczegółów na stronie: wystawa LEGO oraz Wiślańska Karta Mieszkańca-LEGO

Zapraszamy wszystkich: młodszych i starszych!

DH Świerk, ul. 1 Maja 61 (deptak)


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3